לצאת ממרוץ העכברים בעזרת שוק ההון

לצאת ממרוץ העכברים בעזרת שוק ההון

תוכן עניינים

לשתף זה כייף:

להיכנס לעולם הפיננסים – לימודים אימונים והשמה במקצוע

כל אחד מאיתנו חולם איך יום אחד, הוא מצליח להרוויח סכום כסף גדול, גדול מספיק בשביל לגרום לו לצאת לפנסיה מוקדמת וליהנות מהחיים.

רבים מאיתנו חולמים איך במקום לקום כל בוקר לעבודה אצל מעסיק כזה או אחר, אנחנו קמים כל בוקר, יושבים מול המחשב, קונים ומוכרים מניות, וכך אנחנו עושים את מרבית הכסף שלנו. 

לא מעט ישראלים בחרו בשנים האחרונות, להיכנס אל שוק ההון במטרה להשקיע את כספם מתוך כוונה להגדיל את סך הרווחים שלהם.

חלקם עושים זאת לצד קריירה במקצוע הראשי שלהם, מאחר ואינם מרגישים מסופקים עם השכר שהם מרוויחים ממנו, אחרים לעומת זאת הגיעו למסקנה שהם יכולים להרוויח יותר בשוק ההון או לחילופין, הם נמצאים בשלב כזה בחיים שהם יכולים לוותר על הקריירה שלהם ולהתחיל בקריירה שנייה, בצורה כזו או אחרת בשוק ההון. 

אין ספק, שמאז שנות השמונים, אז החלה הליברליזציה במשק הישראלי, וביתר שאת משנות התשעים והאלפיים אז החל שוק ההון הישראלי להתפתח ולהפוך למשוכלל, הן בזכות מכשירים פיננסים שונים אשר נכנסו לתוכו והן בזכות העובדה שחברות רבות החלו להיכנס אליו ולהשקיע בו, הרי שהשוק מציע מגוון רחב יותר של אופציות עבור כל מי שנוטל בו חלק.

זו גם הסיבה שישראלים רבים החלו להשתתף בו, אף על פי שחלקם מגיעים מעולמות תוכן שונים לגמרי וללא ניסיון בתחום. 

חשוב להדגיש, כיום אפשר למצוא לא מעט קורסים ושיעורים שמסבירים כיצד לנהוג בשוק ההון, וכיצד להתמודד עם הקשיים והסערות שחלות עליו מעת לעת.

דוגמא טובה למקום שכזה היא מכללת BMeniv, אשר מתמחה בקורסים והדרכות בתחום הפיננסי ובפרט בשוק ההון, בשפה ובתוכן שכולם יכולים להבין, כך גם מי שאין לו ידע והיכרות מוקדמת עם שוק ההון יכול להשתלב בו ולהשקיע.

מכללת BMeniv, מציעה מגוון רחב של קורסים במהלכם אפשר ללמוד את כל המושגים, כלי הניתוח והאמצעים בהם משתמשים מקצוענים בשוק ההון, כך הם מצליחים לעשות את כספם.

המכללה גם עוזרת לבוגרים שלה למצוא עבודה בתחום בחברות המובילות. 

מדוע משתלם ללמוד קורס בשוק ההון?

אם בעבר נהגנו לחשוב ששוק ההון שייך רק למשקיעים מקצועיים ורק מי שיש לו סכומי כסף גדולים יכול להשתלב בו, הרי שהיום אנחנו יודעים שזה לא כך.

כל אחד מאיתנו מושקע כך או אחרת בשוק. בין אם זה דרך תוכנית הפנסיה שלנו, ובין אם זה קרנות השתלמות או כלים אחרים. 

יתרה מזו, גם מי שאיננו מרוויח סכומי כסף גדולים יכול להשתלב בו ולנסות להשקיע, בין אם זה בכספו ובין אם כעובד מן המניין בחברות שונות שמתעסקות בתחום, מתוך מטרה להרוויח עבור אחרים.

כמובן שקיים הבדל בין השניים, אך אין זה אומר שבשביל זה צריך להיות בעל ניסיון קודם להחזיק בידע רב לפני שנכנסים אל התחום.

קורס שוק ההון יכול להפוך קריירה בתחום הפיננסים לבר השגה, בתנאי שלוקחים את הקורס במקום הנכון שמעניק את הכלים הנדרשים לשם כך. 

מה לומדים במסגרת קורס שוק ההון?

קורס שוק ההון, מתעסק בצד המעשי והתיאורטי של אופי ההשקעות בכלים פיננסים שונים.

כך למשל, הקורס מציג לתלמידים את כל מסלולי ואפיקי ההשקעה אשר קיימים, הם לומדים את ההבדלים ביניהם וכן את היתרונות של כל מסלול ומסלול. 

בנוסף הם לומדים כיצד להשקיע בצורה חכמה בכל מסלול, בין אם זה על פי תורת המשחקים, מגמות, מקרים מהעבר, ועוד.

אחד הדברים שלומדים בקורסים אלו זה ללמוד לקרוא את המציאות ולהבין כיצד היא משפיעה על השקעות מסוימות.

למשל, אם התרחש אסון טבע במקום מסוים, כיצד זה משפיע על מניות של חברות באותו אזור או מניות של חברות שקשורות בצורה כזו או אחרת לאסון, אם יש מלחמה כיצד היא משפיעה על שוק ההון, כנ”ל לגבי משברים פוליטיים, משברים כלכליים ועוד. 

במסגרת קורס בשוק ההון, יש גם התייחסות לכל מה שקשור להנהגות של שחקנים בזירה. הכוונה להתנהגות רציונאלית ולא רציונאלית.

מה הכוונה התנהגות רציונאלית ולא רציונאלית, כיצד מזהים התנהגויות כאלו, מה ההבדל בין משקיע סולידי למשקיע פזיז ועוד.

צריך לזכור, חלק גדול מהנעשה בשוק ההון קשור באופן ישיר לפסיכולוגיה של השחקנים השונים בתחום, אי אפשר להצליח ולהבין אותו, מבלי לזהות כיצד הגורמים השונים מתנהלים בתוכו. 

תורת המשחקים היא חלק משמעותי משוק ההון, ישנן גישות שונות כיצד פועלים שחקנים, בין אם מדובר על מוסדות ובין אם מדובר על פרטים.

על כן, צריך להכיר את הדרכים השונות בעזרתן אפשר לבחון התנהגויות של השחקנים, על מנת לזהות כיצד הן יפעלו וכיצד עלינו להגיב, במידת הצורך. 

מדוע חשוב ללמוד קורס שוק ההון?

יש שיטענו, שהיום אפשר ללמוד הכל באינטרנט, פותחים אתר שמתעסק בכלכלה ובפרט בשוק ההון, קוראים מספר מאמרים של אנשי מקצוע ואפשר מיד להשתלב בתחום.

יש שיטענו גם, שלא צריך בכלל ללמוד, אפשר להתחיל בניסוי וטעייה על הכסף שלנו, ועם הזמן לרכוש ידע, לצבור ניסיון ואז לחפש קריירה בתחום. 

זה לא מדויק. נכון שזה אפשרי ללמוד ברמה מסוימת את מה שקורה בשוק ההון גם בדרכים הנ”ל, אך זה לא כך.

אי אפשר ללמוד שוק מורכב ומשוכלל כמו שוק ההון רק באמצעות מדריכים באינטרנט או ניסויים על הכסף שלנו.

אנחנו צריכים להכיר את המשמעויות שלו, להבין כיצד הוא מתנהל מפי אנשי מקצוע, אנשים שמבינים ומתמחים בו. 

למשל, אנחנו צריכים להכיר את המושגים השונים של שוק ההון, באופן כזה שנוכל לקבל לא רק את המשמעות של הביטוי אלא עלינו להכיר גם דוגמאות שונות שקשורות לאותו ביטוי, יכולת לנתח אותו, להבין את הצד החיובי והשלילי שלו. 

דוגמא אחרת שממחישה מדוע אנחנו צריכים ללמוד במסגרת של קורס שוק ההון היא, שזו הדרך הטובה ביותר לבצע סימולציות בתחום ולקבל עליהן משוב מקצועי.

חלק בלתי נפרד מהקורס הוא לבצע מעקב אחר כלים מסוימים, להשתמש בהם, מבלי להשקיע כסף אמיתי כמובן, לנתח את הפעולות שלנו ובסופו של דבר לקבל פידבק על כך.

בצורה כזו אנחנו יכולים להבין בדיוק מה אנחנו עושים טוב ומה אנחנו עושים פחות טוב. 

נקודה אחרונה שממחישה מדוע אנחנו צריכים ללמוד קורס בנושא זה, לא מספיק להכיר את הצד המעשי או האקטואלי של השוק, אלא עלינו להבין אותו לעומק, בין אם זה אומר להכיר את הצד התיאורטי ובין אם זה אומר להתייחס לצד ההיסטורי שלו.

כך יהיה לנו הרבה יותר קל להבין את ההקשרים בתוכם פועל השוק. 

כמו שציינו, אם אנחנו נרשמים לקורס בשוק ההון, למשל במכללת BMeniv, הרי שיהיה לנו גם הרבה יותר קל למצוא תעסוקה בתחום.

המכללה עצמה עוזרת לנו למצוא מקומות עבודה בחברות שונות ומקלה עלינו מאוד בתהליך החיפוש. אין ספק בכלל שבאמצעות קורס מקצועי ומסודר, יהיה לנו הרבה יותר פשוט להשתלב באחת החברות המובילות, ומשם אנחנו יכולים להתקדם במעלה הסולם לתפקידים שונים ומאתגרים בתוך עולם זה.

היה מעניין?

הרחיבו את הידע וקראו עוד מאמרים

להתעשר במהירות

“להתעשר במהירות”

עוד לפני שאדם נגס בתפוח, תרמיות כספיות הפכו אנשים למיליונרים. אז השאלה האמיתית היא לא “איך להתעשר במהירות?” אלא- “למה אנחנו נופלים בפח הזה שוב

סוגי הלוואות - כמה זה עולה לנו?

סוגי הלוואות – כמה זה עולה לנו?

מה זה הלוואה בכלל? הלוואה היא הסכם בו מלווה אדם או חברה כסף לאדם או גוף אחר (לווה), לפי התנאים שנקבעו בהסכם. סכום הכסף שניתן

מניות בנקים בישראל

איך בוחרים אפיק השקעה רווחי וסולידי? ולמי מיועדת הדרכה פיננסית? אפיק השקעה בוחרים על פי מידת הסיכון והתקופה המבוקשת. התאמה אישית של אפיק השקעה לצרכים

דילוג לתוכן