הדולר והביטקוין – מה הקשר? ומה מחכה לדולר

תוכן עניינים

לשתף זה כייף:

נראה שאחד הדברים המרתקים שמתרחשים כעת בשוק וצפויים להמשיך להשפיע גם לקראת 2021.
הדולר לראשונה מ-2008 יורד מתחת ל-3.3 ולא נראה שזה נעצר… מדובר על מגמה כלל עולמית שנובעת מצירוף של גורמים כמו שיאים בבורסה , תאבון לסיכון אך בעיקר הדפסת כסף מאסיבית נראה שהאלטרנטיבה שהמשקיעים מוצאים כהופכי לדולר הוא הביטקויין שנמצא ברמות שיא בסביבות 19 אלף דולר לביטקויין החשש של החובות המצטברים בעולם ובארצות הברית דחופים את המשקיעים לביטקויין כמעין הגנה למצב כאוטי מסוג זה.

BTC/USD

ניתן לחפש גם פשטות ולהסביר זאת בכלל כלכלי יסודי של ביקוש והיצע.
בעוד שהיצע הדולרים בעולם נמצא ברמות שיא היסטוריות, ההדפסות הם בקצב היסטורי וקיצוני שלא פוגש ביקוש גורם לקריסת מחירים.
בביטקויין המצב הפוך לחלוטין, על פי הקוד נקבע כי לא יותר מ21 מיליון מטבעות יהיו במחזור, היום אנו עומדים על אזור 18.5 מיליון כך שלא נשארו עוד הרבה מטבעות לכרייה, מתב זה שההיצע מוגבל והביקוש גובר לא פלא שאנו רואים ביקוש חזק למטבע.

התחזקות השקל נובעת גם מכך שישראל נמצאת בעודף מסחרי בחשבון השוטף, מצליחה לשמור על הייצוא בזכות ההי טק בעוג שיש ירידה חדה ביבוא.
ברמה הפסיכולגית יש גם השפעה פה, משקיעים מתוחכמים מתחילים לחשוש מהר החובות האמריקאי ורוצים לגדר את עצמם לטווח ארוך מההשפעות בעתיד.

מה עשוי לשנות את המגמה ?
* פאניקה מחודשת בשווקים שתחזיר את המשקיעים לרוץ אחרי הדולר.
* צמצום בהדפסות ובהרחבה המוניטרית – לא יהיה פשוט, ארצות הברית התמכרה לחוב ולא יכולה להרשות לעצמה עליית ריבית או עלייה תשואות אגריסיבית באג”ח.
אין ספק שבסוף ארצות הברית תשלם את המחיר, לא לעלום חוסן, ההתפרצות האינפלציונית תגיע במוקדם או במאוחר ואז החגיגה עשויה להסתיים.

היה מעניין?

הרחיבו את הידע וקראו עוד מאמרים

הונאת הענק של נסיך הקריפטו

איך בורסת קריפטו ששווה מיליארדי דולרים איבדה למעלה מ95% מהשווי שלה? ואיך התגלגל כדור השלג שהפיל את הונאת הענק של סם בנקמן פריד? סם בנקמן

מה יקרה לשוק הנדל״ן בשנת 2021?

תלוי מאוד את מי שואלים. אחרי שנה של טלטלה כלכלית ואי יציבות פוליטית וחברתית, קשה מאוד להעריך מה השנה הקרובה טומנת בחובה למשקיעים ולרוכשי הדירות.

דילוג לתוכן