מה וול- מארט מחפשת בטיק טוק ?

תוכן עניינים

לשתף זה כייף:

לאחרונה נודע כי וול מארט- ענקית הקמעונאית צפויה לרכוש 7.5% מטיק – טוק בשיתוף עם אורקל חברת התוכנה.
השאלה הנשאלת מה לחברה קמעונאית מסורתית בת 58 שנה המתמחה במוצרי צריכה ברכישת אפליקציה לבני נוער ?

התשובה לכך נעוצה במהפכה הטכנולוגית ובהבנה שהעולם משתנה ומהר… אפילו וול מארט החברה המובילה בעולם במונחי הכנסות שנתיות וחברת קמעונאות הגדולה בעולם מבינה שעולם הצרכנות משתנה והיא חייבת להתאים את עצמה לעולם החדש ומהר ובזאת למנוע חוסר רלוונטיות במקרה טוב ועד כדי גורל של פשיטת רגל כמו במקרה של ענקית קמעונאות סירס.

מתוך הבנה זו פועל המנכ”ל בשנים האחרונות להקים חברת טכנולוגיה אינטרנטית בתוך החברה הקמעונאית הגדולה בעולם, המהלך המוצלח הראשון למימוש החזון היה באוגוסט 2016 שבה וול מארט רכשה את JET.COM – אתר קניות אמריקאי צעיר . בדיעבד מדובר בעסקה מצוינת ששדרגה את היכולת של וול מארט במכירות אונליין, וול מארט צומחת נהדר באונליין וצפויה לסיים את 2020 במכירות של 41 מיליארד דולר מול מכירות של 15 מיליארד דולר ב2017, צמיחה של 241% בשלוש שנים !!!

הרכישה של טיק טוק היא המשך לחזון של החברה הטכנולוגית בוול מארט, תחדש את המותג, תגוון את קהל היעד והכי חשוב תוסיף למשקיעים אפיקי צמיחה והכנסות נוספים – וזה בדיוק מה שהם מחפשים.

בהקשר זה חשוב להסביר את ציפיות המשקיעים והכרת היבט תמחור המניות בוול סטריט, נמחיש זאת בהשוואה בין אמזון לוול מארט בשנים האחרונות, ביולי 2015 לראשונה אמזון עקפה את וול מארט בשווי שוק, אמזון נסחרה ב-250 מיליארד דולר וול מארט ב-230 מיליארד דולר, מאז הפער צמח במימדים ענקיים. אמזון נסחרת היום בשווי 1.5 טריליון דולר מול וולט מארט שנסחרת בשווי של כ-385 מיליארד דולר וכל זאת במצב שאמזון מוכרת ב280 מיליארד דולר בשנה בעוד שוול מארט מוכרת ביותר מ-500 מיליארד דולר!!

ניכר כי המשקיעים נותנים פרמיה לחברות צמיחה כמו אמזון שמספקת למשקיעים צמיחה ניכרת בהכנסות, גיוון מקורות הכנסה וכתוצאה מכך נסחרת במכפילי רווח והכנסות גבוהים בהרבה משל וול מארט , המשקיעים שהתמידו נהנו מתשואה של כ-500% על הכסף החל מ-2015 , בעוד שוול מארט עלתה כ-60% בתקופה זו.

נראה שבוול מארט הבינו את הצורך למנועי צמיחה חדשים , גיוון מקורות ההכנסה ובכך לשכנע את המשקיעים לקבל פרמיה נדיבה יותר בהיבט המכפילים ולראות זאת גם בביצוע המנייה בעתיד.

היה מעניין?

הרחיבו את הידע וקראו עוד מאמרים

מינוף דירה ראשונה

איך מרוויחים כסף מנדל”ן בכלל – ומדירה ראשונה בפרט? מה כדאי לעשות עם הרווח מדירה ראשונה? רכישת דירה היא העסקה הכלכלית הכי גדולה שרובנו נעשה

לצאת ממרוץ העכברים בעזרת שוק ההון

לצאת ממרוץ העכברים בעזרת שוק ההון

להיכנס לעולם הפיננסים – לימודים אימונים והשמה במקצוע כל אחד מאיתנו חולם איך יום אחד, הוא מצליח להרוויח סכום כסף גדול, גדול מספיק בשביל לגרום

דילוג לתוכן