חלפן – גוף ריכוזי שמבצע עסקאות קנייה ומכירה של מטבעות דיגיטליים בתוספת עמלה, לרוב במחיר השוק, המחיק נקבע ע”פ בורסה גדולה שהחלפן מחליט לעבוד לפי השער שלה. ישנם חלפנים בישראל המפעילים כספומטים בערים הגדולות.

בורסה – מקום בו מבצעים רכישות בשילוב ארנק פנימי.

אקסצ’נג’ – מקום בו מבצעים רכישות בא מצעות ארנק שבו נמצא הכסף.

סוואפ – מקום בו יש נזילות וניתן להחליף מטבע אחד במטבע אחר לדוגמא לקחת איתריום ולהמיר אותו למטבע אחר מאותה רשת.

סירקולציה – מחזור המטבעות מחזור המטבעות הקיימים נכון לרגע זה. לכל מטבע יש מספר מסוים של מטבעות קיימים שהונפקו או נכרו וכמות מטבעות שתהיה בסה”כ בעתיד.

ארנק קר – רכיב יו אס בי נפרד שבלעדיו לא ניתן לבצע טרנזקציה.

 ארנק חם – אתר או תוכנה המשמשת כארנק.

 סיד – מילות גיבוי המשמשות כססמא ואותם אין לתת לאף אחד אף פעם ואין סיכוי שמישהו יבקש אותו מכם אלא אם כן איבדתם את הארנק ואתם רוצים להתקינו שוב.

– Stake Of Proof – POS אלוגריתם המשויך לקונספט בתהליך הכרייה של מטבעות דיגיטליים הבוחר את בעלי הבלוק החדש על בסיס ההון הדיגיטלי האישי שלו.  הרעיון של POS מתייחס לרעיון שאדם יכול לכרות או לאשר העברות של בלוקים בהתאם למספר המטבעות אשר ברשותו. כלומר, ככל שאדם צובר יותר ביטקוין או מטבעות דיגיטליים אחרים כך הוא צובר כוח כרייה.

POW – נוסחא בתהליך הכרייה של מטבעות דיגיטליים שמהווה דרך מוכחת לאבטחת הבלוקצ׳יין דרך חישוב ועיבוד זמן באמצעות מחשב – יצירת מטבעות ב אמצעות הוכחת אחזקה – הכוונה ברגע שאתה מחזיק במטבע אתה מייצר מטבעות חדשים לסירוקלציה.

 ICO– תהליך/ קמפיין לגיוס המונים של כספים/ מטבעות דיגיטליים. חברות הסטארט-אפ משתמשות בתהליך זה עבור הנפקה ראשונית של מטבעות דיגיטליים, כדי לעקוף את תהליך הגיוס הקפדני והרגולציות השונות הנדרשות על ידי בנקים או בעלי הון סיכון כדי לבצע גיוס כספים לפרויקט מסוג זה או דומים לו.

 כרייה – תהליך ייצור של מטבעות קריפטוגרפים. לאחר הכרייה, המטבע החדש נכנס ומתווסף לפעילות בשווקים. פעולת הכרייה מבוססת על פונקציות גיבוב הכוללות פתירת נוסחאות מתמטיות ובעבור תהליך הכרייה, מקבלים הכורים תגמול במטבעות קריפטוגרפים.

ריכוזיות – תהליך פעולה של תכנון וקבלת החלטות של ארגון אשר מתבצע על ידי קבוצה קטנה של אנשים ובמקרים מסוימים גם של אדם אחד. הריכוזיות הוא מונח בעל מספר משמעותיות במגוון של תחומים דוגמת ריכוזיות תקשורתית בה המידע הרלוונטי לארגון מצוי כולו תחת מקבץ של שרתים מרוכז.

ביזור – תהליך חלוקה מחדש ופיזור סמכויות ותפקידים אשר מרוכזים בידי סמכות מרכזית או נמצאים במיקום מרכזי. תהליך הפוך לריכוזיות אשר נמדד באופן יחסי למצב אחר. ביזור בעולם המחשבים מתייחס ליכולת טכנית ולדרך בה מבוצע החישוב ולמיקום הנתונים. אחסון מבוזר מתייחס רשת בה נשמרים נתוני המשתמשים על גבי קבוצה של שרתים ברשת וחישוב מבוזר היא שיטה להפעלת מחשב כאשר המשימות השונות מתבצעות ב חלקים על גבי מחשבים נפרדים.

רגולציה – הסדרה של פעילויות שונות במדינה, בחברה או בארגון באמצעות תקנות ,כללים, חוקים, צווים והוראות מנהל שונות, מדובר במערכת של פיקוח וחוקים.

אלט \אלטקויין – כל מטבע שהוא לא ביטקויין.

שיט קויין – כינוי למטבעות ללא ערך.

סטושי – הסכום העשרוני שבערך הביטקויין כלומר 100 מיליון סטושי הם ביטקוין אחד.

 פיאט – דולר שקל יורו ובעצם כל כסף ממשלתי.

 טרנזקציה – אסמכתא להעברה.

האש – האש מהווה פונקציה הממירה קלט של אותיות ומספרים לתוך פלט מוצפן באורך/ גודל קבוע. האש נוצר באמצעות שימוש באלוגריתם והוא חיוני לניהול מערך הבלוקצ’יין בעולם הקריפטו.

בלוקצ’יין – הבלוקצ’יין הוא ספר ציבורי דיגיטלי מבוזר לעסקאות בתחום של מטבעות דיגיטליים.

פול – מקום בו שמים את המטבעות על מנת לקבל תשואה.

סטייקינג – תהליך שבו שמים מטבעות במטרה לקבל תשואה.

גז – מחיר העמלה להעברת מטבע חוזים חכמים – נפוץ ברשת האיתריום.

חוזים חכמים – חוזים חכמים הינם הסכמים שאינם זקוקים לסיוע חקיקה כלשהיא כאשר ההסכם עצמו בין הקונה למוכר נרשמים ישירות כשורות קוד. הקוד וההסכם הרשום בתוכו מתקיימים ברשת הבלוקצ’יין המבוזרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן